Деякі поради батькам для покращення фізичного розвитку дитини

Тренування дрібної моторики. Це вправи з розгляду пальчикової гімнастики, які однаково подобаються дітям як молодшого, так і старшого дошкільного віку.

Для урізноманітнення вправ можна підібрати багато цікавого природного та ігрового матеріалу: кільця-еспандери, каштани, шишки, набори пористих губок, маленькі дзиґи, кольорові мотки ниток (для перемотування), набори мотузочків, шнурки для розв’язування та зав’язування вузлів, мозаїку для складання.

А ще малята дуже люблять«горіховий масаж» - затиснувши в долоні, перекочують два волоські горіхи 2-3 секунди. Це активізує енергетичні точки.

Такі прості види масажу слід постійно використовувати під час фізкультхвилинок, на заняттях, у перервах між заняттями, на фізкультурі тощо. Вправи на координацію правої та лівої руки, де потрібні увага, зосередженість, проводяться на початку заняття.

Крапковий масаж. Використовується в роботі зі старшими дошкільниками. Його проводити можуть самі батьки за умови відповідного позитивного емоційного настрою. Себто не за вимогою — „це потрібно», а за бажанням: «я хочу, бо від масажу мені добре». Попередньо з дітьми проводиться навчання техніки крапкового масажу.

Масаж стопів ніг. Це різновид самомасажу, який можна використовувати за будь-яких умов: удома, в дитячому садку, в поході, на тренуванні — як сидячи, так і стоячи. Можна використовувати різні комплекси вправ, де діти руками погладжують, розминають, розтирають стопи ніг або розминають стопу стопою, виконують колові рухи, згинають та розминають стопи. М’ячі різного розміру з гладкою та ребристою поверхнею перетворюються на чудовий масажер, коли їх катати стопами вперед-назад по колу. Те саме можна сказати про ходіння по довгих та коротких гімнастичних палицях, а також по канату.

/Files/images/zanyattya/IMG_0180.JPG

/Files/images/zanyattya/IMG_0181.JPG/Files/images/zanyattya/IMG_0185.JPG

/Files/images/zanyattya/IMG_0188.JPG

/Files/images/zanyattya/IMG_0183.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 210